Wielkanocne Tradycje w Muzeum Wsi Lubelskiej - Szczegóły galerii - Szkoła Podstawowa nr 42 w Lublinie

Wielkanocne Tradycje w Muzeum Wsi Lubelskiej

Warsztaty w Muzeum Wsi Lubelskiej

W piątek 22-03-2024r. uczniowie kl. 2a udali się na wyjątkową lekcję do lubelskiego Skansenu. W wyjątkowych wnętrzach zabytkowych budynków dzieci poznawały dawne wielkanocne tradycje. Dowiedziały się jak kiedyś wyglądało święcenie pokarmów i co musiało znaleźć się w świątecznym koszyku oraz jakie żarty płatano sąsiadom w połowie Wielkiego Postu, a także przygotowały tradycyjną palmę i świąteczny stroik z iglastej gałęzi i kolorowej bibuły. Wycieczkę zakończył spacer po muzealnym miasteczku, w którym największą ciekawość dzieci przykuła ekspozycja dawnych sprzętów strażackich oraz… mieszkające na terenie muzeum kury i koguty.