Profilaktyka na miarę - Szkoła Podstawowa nr 42 w Lublinie

Profilaktyka na miarę

Nasza szkoła bierze udział w ministerialnym projekcie Profilaktyka na miarę, wspierającym szkoły i placówki w obszarze wychowania i psychoprofilaktyki. Projekt dotyczy realizacji szkolnej diagnozy i ewaluacji oraz przekładania wyników badań na rekomendacje i treści do programu wychowawczo-profilaktycznego.

logo programu Profilaktyka na miarę

Profilaktyka na miarę.

Do badań diagnostycznych wykorzystywana jest platforma on-line, która zawiera rekomendowane narzędzia adresowane do uczniów klas 1-3, klas 4-6, klas 7-8, nauczycieli oraz rodziców. Odpowiednie wykorzystanie wszystkich tych narzędzi pozwala na diagnozę 360 stopni, czyli precyzyjny opis czynników chroniących, czynników ryzyka, zachowań problemowych uczniów oraz ewaluację podejmowanych w szkole działań wychowawczych i profilaktycznych. Platforma wpisuje się w szkolne działania w zakresie diagnozy i ewaluacji do programu wychowawczo-profilaktycznego. Badania są w pełni anonimowe.

Uczniowie z zaangażowaniem wypełniali ankiety w szkole. Wychowawcy natomiast przesłali dane niezbędne do zalogowania się na platformie rodzicom, których zdanie jest bardzo ważne do poznania pełnego obrazu środowiska szkolnego.

plakat uczestnictwa placówki w programie

Profilaktyka na miarę.

Nasza placówka bierze udział w projekcie..

Projekt Profilaktyka na Miarę to działanie wspierające szkoły i placówki w obszarze wychowania i psychoprofilaktyki. Dotyczy realizacji szkolnej diagnozy i ewaluacji oraz przekładania wyników badań na rekomendacje i treści do programu wychowawczo-profilaktycznego. Celem projektu jest także pilotaż platformy diagnostycznej on-line, zawierającej narzędzia do badania zapotrzebowania na działania wychowawcze i profilaktyczne.

2022-2024 Zadanie realizowane ze środków budżetu państwa.