Jasełka - Szczegóły galerii - Szkoła Podstawowa nr 42 w Lublinie

Jest taka noc, za którą człowiek tęskni.

20-12-2023r. "Jest taka noc, za którą człowiek tęskni".

Jest taki wieczór, w którym ludzie gromadzą się w domu przy rodzinnym stole, aby przeżyć raz jeszcze to, co jest tajemnicą " - tymi słowami rozpoczęło się przedstawienie bożonarodzeniowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Wspominając niezwykły w historii świata dzień - dzień narodzin Bożego Syna, uczniowie z klasy 3a, 3b, 4a, 8b próbowali odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego jest Boże Narodzenie? Recytacja tekstów poetyckich przypomniała wszystkim, że w tym świątecznym czasie pamiętamy o samotnych, nieobecnych, a także wyciągamy życzliwie ręce do każdego, kto jest obok nas. Wspólne kolędowanie sprawiło wiele radości i wzbudziło wśród obecnych poczucie jedności i przynależności do społeczności szkolnej.